Plovas "Kyrgizstan'e", Kaune
 

Ir atėjo šventė į mano kiemą - apsilankiau Kyrgyzstan kavinėje Kaune (Automobilių turgus, Taikos pr.). Meniu aišku yra daug platesnis negu plovas, tačiau šiam kartui tenorėjau tik plovo. Paslaugi, bet neįkyri padavėja persodino prie gražesnio staliuko su staltiese, bet tas staliukas giliau kavinėje ir nuo žalio-mėlyno stogo nuotraukos gavosi su atitinkamu atspalviu. Tikėjausi tyliai ramiai pavalgysiu, pafotografuosiu - bet tikras rytietiškas vaišingumas ir globa davė apie save žinoti ir asmeniškai savininkas Darius priėjo / prisėdo pasiteirauti ar viskas tvarkoj, skanu ir pan. Žodis po žodžio įsišnekėjom apie plovą, kuris Dariaus žodžiais 'obščiapitinis'. Jaunimui paaiškinsiu, kad tai žargoninis sovietinis vidutinio bendro visuomeninio maisto patiekalo paduodamo eilinėje valgykloje apibūdinimas. Sunku būti bešališku pasėdėjus šalia žinančio savo vertę Ošpazo, bet man plovas pasirodė daug aukščiau nei eilinis obščiapitinis - ryžiai tikrai ne eiliniai ilgagrūdžiai pragarinti, bet ir ne pilnaverčiai devzira. Birūs, dideli, plovinės konsistencijos su aiškiu ir sodriu kumino skoniu. Aviena gal kiek ir sausoka, matyt ryte plovas padarytas tai ryte ir supjaustyta, bet jos neįprastai daug ir viską kompensavo nedideli riebūs gabaliukai, kurie su ryškiu avienos aromatu paliko dieviškos palaimos skonį burnoje ir tais momentais nelabai viską ir begirdėjau apie Dariaus pasakojamas Vidurio Azijos maisto gamybos plonybes ... Avinžirniai, razinos, kiaušinis įnešė savo teigiamo kolorito.

Viską vainikavo alia Аčičiuk (plonai supjaustyti svogūnai ir pomidorai) garnyras tiesiai ant plovo ir atskirai pateikiama užkandėlė alia mirtinai aštri adžika (pasak Dariaus pagal Skavelio skalę - ~200k.), kurios pavadinimą pamiršau .

Sunku suprasti, kaip 'įtilpti' į tuos 13.5lt. Kai dar šioje kavinėje nebuvau buvęs - jau tada rekomenduodavau draugams į ją nuvažiuoti, tai dabar dar labiau rekomenduoju. Skonio ir aromato viršūnė būtų - jei pataikytumėte tuo metu, kai atidaromas kazanas ar tarkim Darius ruoštų kokį nors šventinį / proginį plovą. Penki 'хоп'!

line