Plovas – UNESCO kultūrinis paveldas

birželio 4, 2019 11:23 am

Vakar, gruodžio 1d., UNESCO tarybos posėdyje Adis-Abeboje į reprezentacinį nematerialaus paveldo sąrašą buvo įtraukti dvylika naujų objektų. Iš jų du – susiję su plovu! Tadžikistano Oši-Palav patiekalas ir jo socialinis-kultūrinis kontekstas šalyje, bei Uzbekijos plovo kultūra ir tradicijos.

Apie Uzbekijos plovo kultūrą ir tradicijas. Savo asmenine patirtimi galiu tik patvirtinti, kad tikrai tikras uzbekas neišleis svečio nepavaišinęs plovu. Beje, ir ne tik tikras 🙂 Taškente kultūros yra persipynę ir ten visiškai normalu vadinti save uzbeku, būti ne azietiškos išvaizdos ir prie to paties nesuprasti uzbekiškai. Ir toks uzbekas vistiek vaišina plovu! Ir tas vaišinimas yra kiekviename žingsnyje. Aš nekalbu apie draugus, pažįstamus ar draugų draugus – labai normalu gatvėje užsižiūrėti į vestuves ir tu būsi pakviestas kaip svečias.

Pas mus bendrų kolektyvinių darbų tradicijos jau mažai beliko, bulviakasiai ir tie nunyko … Talkos? labai retos, o ir jos tokios labiau dėl fun’o. O pas juos tas bendravimas ir bendras darbas, bene kasdienybė. Į didesnio plovo gamybą – įsitraukia visi. Teko sudalyvauti, vieno geriausių restoranų Taškente Chustiy Cuisine morkų pjaustymo tūse. Sekančią dieną vienas žinomiausių povarų Bahridinas Chustiy ruošėsi korporatyviniam plovui 🙂

Dar kelios akimirkos akiai ir ausiai 🙂

Iš UNESCO pranešimo spaudai

Kategorija:
Ieškoti įrašų
Panašūs įrašai