Šonkauliukai su pomidorais orkaitėje

birželio 4, 2019 10:09 am

Viskas ekstremaliai paprasta: Paimame šonkauliukus, paprieskoniaujame (druska, pipirai, kuminas, kalendros sėklos, bazilikas, raudonėlis, ciberžolė, paprika ir pan. pagal skonį) sudedame ant pjaustyto pomidoro. Ant viršaus sudedame dar pomidoro. Man patinka citrina – tai ir jos įdedu simboliškai. Susukame šį gėrį į foliją ir į šaldytuvą 1 val. Galima ir ilgiau, jei svečiam negurgia pilvais. Iš šaldytuvo į orkaitę 180C 1-1.5val. Jei yra viršutinis grilis – pabaigoje galima prapjauti viršų ir apkepinti. Thats all – galima mėgautis fantastiniu skoniu su sultiniu apačioje 🙂 Prototipas, su lengvomis variacijomis, Lilijos Nikolenkos knygoje “Узбекская домашняя кухня” – “Баранина запеченная с помидорами” 14psl.

Ingradientai (4porc.):
1. Aviena – 600-800gr.
2. Pomidorai – 8 vidutinio dydžio
3. Prieskoniai – kuminas, kalendros sėklos, bazilikas, raudonėlis, ciberžolė, juodi pipirai malti, raudoma paprika malta, druska. Tiems kas tik pradeda kulinarijoje daug maž orientuotis, kad sumoje bus apie 4 arbatinius šaukštelius.
4. Žalumos – baziliko, mėtos.

Pradedam:  

2. 
Paprieskoniavus sudedame ant pomidorų. Ant višaus irgi dedame pomidorus.

3. Paskutiniam ne šonkauliukui, pasibaigė pomidorai – teko improvizuoti :). Paruošę – suvyniojam į foliją ir į šaldytuvą gerai valandai. Jei yra laiko, tai ir trim galima.

4. Kepam ~1 val. 180C orkaitėje ir 20 min. pradarytą ant griliaus funkcijos. Jei tokios nėra – tai galima 1.5 val. tik orkaitėje.

5. Mėsa turi būti minkšta.

6. Ėriuko koja ant agurkų.

7. Garnyras. Kas atspės kas tai?


8. Šį kartą ryžius prigavau ir vietoje jų padariau firminį žmonos “bulvės su lupenomis su rūkytais lašinukai”. Receptą detaliau kada nors vėliau aprašysiu. Iš tikrųjų tai ramiai gali būti ir savarankiškas patiekalas.

9. Kai griliavau bulves (~20min.), šalia pridėjau kepsniukus.

10. Sveiko maisto šalininkai gal ir koros už pakepimus, bet labai jau skanu …

11. Kiekvienoje folgoje sultinys susikaupdavo apačioje – sunku aprašyti žemiškais žodžiais šį dievišką ėriuko sultinio bei pomidorų rūgštelės, bei prieskonių mišinio skonį – tai tikrai dieviška!

Skanaus!

Albumas Facebook’e

Žyma:
Kategorija:
Ieškoti įrašų
Panašūs įrašai